4 złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal to bardzo dobry dorobek naszych badmintonistów w Mistrzostwach Szkół Powiatu Pyrzyckiego w Badmintonie. Zawody odbyły się w dniu 14 marca 2017 r. na hali rekreacyjno - sportowej w Lipianach. Organizatorem zawodów był Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach i Zespół Szkół w Lipianach. Sędzią głównym turnieju był Krzysztof Trojanowski, a pomagali mu zawodnicy z Akademii Badmintona: Wiktoria Wilk, Julia Sielska, Jakub Ciepliński, Mateusz Czarnecki, Oliwier Sawa, Jan Kołodziej i Julia Kuczyńska. Aż 7 kortów tętniło życiem przez 6 godzin - blisko 70 uczestników przybyło na zawody z sześciu szkół podstawowych, siedmiu szkół gimnazjalnych i trzech szkół ponadgimnazjalnych.
Nasza szkoła wystawiła reprezentację składającą się z:
- szkoła podstawowa: Klaudia Grabowska, Klaudia Bladosz, Mateusz Sykuła i Denis Kotlarz
- gimnazjum: Amelia Pytel, Natalia Okraszewska, Jędrzej Rękawek i Filip Łukowski
- liceum: Karina Kowalska, Natalia Cech, Bartosz Wasielewski i Maciej Wiechciński
Indywidualnie medal złoty wywalczyli: Mateusz Sykuła (SP), Amelia Pytel (GIM), Filip Łukowski (GIM), Karina Kowalska (LO), medal srebrny zdobyła Natalia Okraszewska (GIM), a medal brązowy - Jędrzej Rękawek (GIM).

W klasyfikacji zespołowej uczniowie z gimnazjum nie dali szans innym szkołom i z dużą przewagą wywalczyli złoty medal, natomiast szkoła podstawowa i liceum uplasowali się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal.

Gratulujemy sukcesu!

więcej informacji o zawodach można uzyskać na stronie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach: http://pmos.pl/index.php/281-powiatowy-badminton