Od sukcesu do sukcesu kroczą młodzi badmintoniści z Lipian. Pomimo okresu feryjnego nie ma wytchnienia dla młodych zawodników UKS-u "Olimpionik" Lipiany. W dniu 22 lutego udali się na turniej do Lubniewic, aby skonfrontować się z najlepszymi zawodnikami woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego. Jakże miło i przyjemnie patrzy się na występy naszych zawodników: Oli Wróblewskiej, Paytrycji Ulanowskiej, Amelii Kuzko, Piotra Trojanowskiego, Mateusza Sykuły, Tomasza Nowaka i Amelii Pytel. Ta wspaniała siódemka zdobyła ogółem 5 medali (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe). Tak dobrego występu jeszcze nie odnotowaliśmy. Dwa pierwsze miejsca zdobywamy po raz pierwszy.
W kat. U-10 rewelacyjna Ola Wróblewska nie ma sobie równych i z kompletem zwycięstw odnosi zdecydowany triumf. Pokonała w grupie kolejno Milenę Srokę (Sulęcin), Maję Walczak (Golice), Aleksandrę Żak (Golice) w stosunku 2:0. W meczu półfinałowym zwyciężyła 2:0 Natalię Banasiak (Sulęcin). W meczu finałowym po raz kolejny doszło do pojedynku z Zosią Nowakowską (Szczecin). Ola w finale zagrała bezbłędnie i w pięknym stylu wygrała 2:0.
Kat. U-10 dziewcząt:
1. Aleksandra Wróblewska – Lipiany
2. Zosia Nowakowska – Szczecin
3. Natalia Banasiak – Sulęcin
W kat. U-12 wystąpiły nasze dwie zawodniczki. Los tak chciał, iż obie znalazły się w tej samej grupie. Z pierwszego miejsca do dalszych gier z kompletem zwycięstw wyszła Patrycja, natomiast z drugiego miejsca do dalszych gier awansowała Amelia. Patrycja w kolejnej fazie wygrała z Leną Pawlak (Golice) 2:0, natomiast Amelia trafiła na Hannę Sot i przegrała 1:2. Dla Amelii był to ostatni występ tego dnia, która została sklasyfikowana na 5-8 miejscu. Patrycja natomiast w finale zagrała z Igą Pachała (Nowogród Bobrzański). Stosunek wygranych meczów w historii startów tych zawodniczek był niekorzystny dla Patrycji (0:2). W trzecim meczu doszło do przełamania i pierwszego sukcesu Patrycji. Po pierwszym secie Patrycja zdecydowanie przegrywała, w drugim secie prawie do samego końca prowadziła zawodniczka z Nowogrodu Bobrzańskiego i tylko zmiana taktyki przyniosła nieoczekiwany sukces. W trzecim secie Patrycja już nie dała szans przeciwniczce i w pięknym stylu po raz pierwszy wygrywa kat. U-12.
Kat. U-12 dziewcząt:
1. Patrycja Ulanowska – Lipiany
2. Iga Pachała - Nowogród Bobrzański
3. Hanna Sot – Świebodzin
5-8 Amelia Kuzko –Lipiany
W kat. U-12 chłopców wystąpił Piotr Trojanowski. Występ Piotra zakończył się zdobyciem III miejsca. Było to maksimum, co można było osiągnąć w tej kategorii. Piotr kolejno wygrał z Kacprem Droszczakiem (Nowogród Bobrzański), Tymoteuszem Fiejsierowiczem (Świebodzin) w stosunku 2:0. W kolejnej fazie turnieju pokonał Patryka Bajcera 2:0 (Nowogród Bobrzański). W meczu o finał przegrywa Piotr z Kacprem Zdrzynieckim (Nowogród Bobrzański) 0:2. W meczu o III m. natomiast Piotr pokonuje 2:0 Dawida Kaczkowskiego (Świebodzin).
Kat. U-12 chłopców:
1. Kacper Zdzyniecki – Nowogród Bobrzański
2. Kacper Ganczar - Nowogród Bobrzański
3. Piotr Trojanowski – Lipiany
W kat. U-16 chłopców swój najlepszy występ odnotowuje Mateusz Sykuła, który po pięknej grze w meczu o II m. pokonał Jakuba Skarpetko (Nowogród Bobrzański) 2:1. Trzeci set Mateusz można by rzec zagrał bezbłędnie, po wyczerpującym meczu odniósł sukces i po raz pierwszy stanął na podium w Lubuskiej Lidze Badmintona. Na IV m. w tej kategorii uplasował się Tomasz Nowak - dla Tomasza był to udany debiut.
Kat. U-16 chłopców:
1. Łukasz Chudziński – Sulęcin
2. Mateusz Sykuła – Lipiany
3. Jakub Skarpetko – Nowogród Bobrzański
4. Tomasz Nowak – Lipiany
W kat. U-16 dziewcząt III m. zdobywa Amelia, która po zaciętych walkach, stojących na wysokim poziomie minimalnie musiała uznać wyższość rywalek.
Kat. U-16 dziewcząt:
1. Maryna Hałajda –Łęgi
2. Sandra Szczerbin – Golice
3. Amelia Pytel -Lipiany

Należą się wielkie brawa i podziękowania dla zawodników, którzy w tak piękny sposób sławią Lipiany. To są ciężkie, długotrwałe turnieje - wyjazdy ok godz. 7.00, natomiast powroty często po godz. 17.00 i później. Sukcesy zdobywane przez młodych zawodników są piekną wizytówką naszego miasta. Podziękowania kierujemy dla firmy Auto-Pol Kap Marek Polaszczyk za ufundowanie transportu i wpisowego na turniej. Za dwa tygodnie wyjazd do Nowogrodu Bobrzańskiego (180 km). Powodzenia!